Chorągwiarze w Lidzbarku


Występ chorągwiarzy w Lidzbarku

26 lipca 2006r na zaproszenie Urzędu Miasta oraz Stowarzyszenia „Dom Warmiński” gościła w Lidzbarku Warmińskim grupa Chorągwiarzy z miasta Gubbio we Włoszech z burmistrzem Gubbio na czele.
 Historia Chorągwiarzy z Gubbio sięga roku 1435. Gubbio to miasteczko położone w Prowincji Umbria, w środkowych Włoszech. Grupa w aktualnym składzie powstała w roku 1969. W trakcie 37 – letniej działalności wystąpili z prawie 1400 spektaklami w 38 różnych krajach, promując w ten sposób wielowiekową tradycję umbryjską związaną z chorągwią.

Powierzają wiatrom wiejącym przez nieba całego świata przesłanie pojednania i przyjaźni.

Grupa artystów przeszła ulicami Lidzbarka Warmińskiego docierając do miejskiego amfiteatru gdzie odbył się  30 minutowy spektakl. Mimo upału efektowny występ przyciągnął  niemało widzów, którzy gromkimi brawami nagradzali artystów.

Po przedstawieniu czekał na gości poczęstunek w chłodnej sali zamkowej zbrojowni. Gościom towarzyszył Wiceburmistrz Lidzbarka Pan Jan Krasnoborski oraz Prezes Stowarzyszenia „Dom Warmiński” Pan Jacek Protas , który dołączył  do podziękowań Wiceburmistrza oraz pogratulował Włochom złota na Mundialu.
 20-osobowa grupa młodych Włochów głośno i radośnie wykonała pieśń kibiców włoskich co sprawiło bardzo przyjemna atmosferę spotkania.

Tego dnia chorągwiarze byli już po występie w Biskupcu a z Lidzbarka jechali do Dobrego Miasta na kolejny pokaz.